top of page
אתם שואלים אנחנו עונים

שאלות ותשובות

 • הדיור המוגן בדור טבעון מתאים לבני 65 פלוס, עצמאים בתפקודם, המעוניינים בתחושת ביטחון אישי, השגחה רפואית, חיי חברה תוססים לצד פעילויות תרבות, פנאי וחברה עשירים.

 • דור טבעון הינו קומפלקס מגורים יוקרתי למבוגרים שממוקם בנוף הקסום של טבעון, המעניק יחס חם, אישי ואוהב ורמת שירות גבוהה בנוסף לדירות מפוארות ומאובזרות, בריכת שחיה מחוממת וג'קוזי, מרכז ספא כולל מספרה, חדר עיסויים, פדיקור ומניקור, טיפולים קוסמטיים, חדר כושר ואולם התעמלות, חדרי פעילות להרצאות, חוגים וסדנאות, אולם למופעים ולאירועים, קפיטריה, ספריה, בית כנסת וחדר אוכל מפואר.

 • אנחנו מאמינים שאיכות החיים היא הדבר החשוב ביותר בגיל השלישי ולכן בדור טבעון ניתן דגש מיוחד לשירותי הבריאות. אצלנו בבית תמצא מערך רפואי מקיף ובראשו מנהל מומחה, ותיק ומנוסה בתחום הגריאטריה ובניהולו, צוות רופאי הבית זמינים 24 שעות ביממה ומרפאה ובה ניתן שירות אחיות קבוע וזמין לבדיקות ולמתן מענה מקצועי במרפאה. בדור טבעון תיהנה מיחס אישי, משירות ברמה הגבוהה ביותר ומבית חם ואיכותי שאין כמוהו בישראל. 

 • דיור מוגן משלב את היתרונות של חיים בדירה פרטית, עצמאות והחופש לבחור המאפשר המשך חיים פעילים ועצמאים בשילוב של מעטפת שירותים לפי הצורך ולבחירת הדיירים, כלומר: המשך החיים העצמאים בסגנונו האישי של כל אחת ואחד; עם היתרונות של סביבת דיור מוכרת, דואגת, אכפתית, המאפשרת חיים חברתיים והשגחה לסוגיה, במידת הצורך.  במילים אחרות, כל דייר מנהל את אורחות חייו באופן עצמאי, אבל, בהחלט יהיה מי שישים לב אליך, יתעניין באמת בשלומך, יבחין במצב הרוח שלך ויטה אוזן קשבת בכל עת ואף פעם לא תחוש שאתה לבד.

 • באמצעות שיטת הפיקדון, הדייר רוכש את זכות המגורים בדירה למשך תקופת המגורים בה. בתקופת ההתקשרות נשחק הפיקדון באחוז משתנה (בהתאם ליכולת ולבחירת הדייר), בתוספת מע"מ לכל שנה, לתקופה של עד 10 שנים. בסיום תקופת ההתקשרות תוחזר יתרת הפיקדון לדייר או למי מטעמו.

 • הוצאה כספית נחשבת בזבוז כאשר אנו בתחושה שלא קבלנו תמורה לכספנו. היות ומוחזר אחוז משמעותי מכספי הפיקדון (בהתאם למסלול הנבחר) הרי שנצטרך לבדוק האם ההוצאה של אחוזי השחיקה הינם "בזבוז". מה המחיר שמוכנים היורשים לשלם עבור: "ראש שקט", תחושת ביטחון שמקנה צוות של מרפאה שזמין עבור ההורה 24 שעות ביממה, העובדה שאין צורך להעדר ממקום העבודה ימים שלמים עבור כל בדיקת- דם שההורה צריך לבצע בקופת- חולים וזקוק לליווי, צוות מקצועי ואמין שניתן להיוועץ בו והחשוב ביותר: ההרגשה שאבא ואימא נמצאים במקום טוב בזקנתם.

 • בכל מצב שדייר הופך לסיעודי נבדקות שתי אפשרויות: כל עוד ניתן לטפל בדייר הסיעודי בדירתו, הוא ומשפחתו, בסיוע הצוות, יוכלו לדאוג לספק את הטיפול הדרוש ובאמצעות השגחה מוגברת יוכל הדייר להמשיך ולקיים את חייו בדירתו שהיא סביבתו המוכרת. יש חשיבות רבה לדרך זו שמונעת טלטלות ושינויים בחיי הדייר במצבו השברירי ומאפשרת רצף טיפולי, זאת בשונה ממגורים בבתי אבות בהם הדייר נדרש לעבור ממחלקה למחלקה בהתאם למצבו. כאשר ברירה מועדפת זו אינה אפשרית, מצויה מחלקה סיעודית באותו קומפלקס מגורים ולדייר מובטח מענה מידי הן באופן זמני והן באופן קבוע. גם כאן, הסביבה מוכרת, הצוות המנהל והמטפל מוכר ומכיר את הדייר. הכרות מוקדמת זו תסייע הן לדייר והן לצוות ותקל על המעבר למחלקה סיעודית.

 • הדירה היא הטריטוריה האישית והפרטית של כל דייר ודייר, כמובן, במגבלות המקובלים הנורמטיביים של שכנות טובה, המצופה מכל אזרח. הדיירים שלנו מוזמנים לארח בדירתם את בני משפחותיהם על נכדיהם וניניהם. 

 • כמובן שהילדים יכולים לבוא וליהנות בבריכה, בזמנים קבועים (בכדי לא להפריע לאיכות חיי הדיירים), כך בעצם תוכל כל המשפחה ליהנות יחד.

 • בדור טבעון תוכלו למצוא דירות בגדלים שונים, מדגמים שונים ובמיקומים שונים. ישנן אפשרויות תשלום רבות ושונות, על מנת שכל אחד יוכל לבחור את אפשרות התשלום המתאימה לו ביותר. בעיקרון, המחיר מורכב משלושה מרכיבים: פיקדון ראשוני, שחיקת הפיקדון (במידה וישנה) ואחזקה חודשית. נשמח להזמינכם לפגישה אישית ללא כל התחייבות בה תוכלו לערוך סיור התרשמות מהמקום ובסופה תקבלו הצעת מחיר ספציפית לדירה שתבקשו. הצעת המחיר תכיל מספר אפשרויות תשלום לבחירתכם.

 • הדיירים מעורבים בכל הנעשה בבית החל מוועד דיירים, ועדת תרבות, העברת חוגים והרצאות, קבלת שבת וכמובן גם עיתון של הדיירים. הצוות והדיירים עובדים בשיתוף פעולה למתן שרות לדיירים ודאגה לרווחתם. כמו כן, דלתות הצוות תמיד פתוחות להערות, משובים ובקורת בונה.

 • בהחלט! ואנו רואים בכך דבר מבורך. באפשרותכם לבחור דירה גדולה יותר שתתאים לחיים בזוג ולהמשיך וליהנות מהחיים יחד במסגרת עוטפת שדואגת לכל מה שאתם צריכים.

 • ברוב הגדול של המקרים הדיירים שלנו שמחים על המעבר ומאושרים ממנו, אבל אנחנו בדור טבעון יודעים ומבינים כי צורת החיים הזו לא בהכרח מתאימה לכולם. לכן – אפשר להתחרט בכל רגע! בהסכם עם בית דור טבעון יש סעיפים המסדירים את עזיבת הבית, באם הדייר/ת בוחרים לעשות זאת, כך שכל התנאים מוסכמים מראש. ובכל מקרה, שלושת החודשים הראשונים בדיור המוגן נקראים "תקופת ניסיון", אם דייר מחליט לעזוב בשלושת החודשים הראשונים, ניתן לעשות זאת במתן הודעה מראש בת שבועיים בלבד.

 • זאת השאלה!
  אבל האמת שאין באמת תשובה אחת לכולם. אנחנו יכולים להגיד שהרוב הגדול שמגיע בוחר בכל יום להישאר וליהנות מחיים מלאים בתוכן ובמשמעות. אם חשובה לכם חברה, חיים משותפים, פעילויות, טיולים והרגשה של עשייה מתמדת אבל גם זמן פרטי לעצמכם ייתכן שההחלטה עבורכם לעבור לדיור המוגן נכונה. אך יחד עם זאת כמו כל דבר בחיים לא תמיד הכל מתאים לכולם ולכן אנו ממליצים להגיע לדירת אירוח למשך כשבועיים, לחוות את החיים בבית, לשוחח ולהכיר את הדיירים הנפלאים שלנו, ליהנות ממתקני הבית ומחיי התרבות בו ורק ולאחר מכן לקבל החלטה. אנחנו כמובן נשמח ללוות אתכם בכל התהליך. 

אנחנו מזמינים גם אתכם להתקדם וליהנות מאיכות חיים מושלמת, ולהצטרף אלינו וליהנות ממגורי איכות במיקום מושלם, ועם שפע פעילויות וחיי חברה פעילים במיוחד.

תאמו איתנו סיור

באיזה בית תהיו מעוניינים לקבל סיור.

דור טבעון - דיור מוגן יוקרתי
טלפון: 04-9039000
כתובת: משה דיין 8, קריית טבעון

© 2023 כל הזכויות שמורות לנוה דור בע”מ  |  הצהרת נגישות | מדיניות פרטיות

bottom of page