סיפור מהחיים

תוחלת החיים בישראל הולכת ועולה, המודעות לאיכות החיים של האדם המבוגר גדלה ואיתה גדלים ומתרבים פתרונות דיור ואשפוז לגיל השלישי.
משפחות רבות מוצאות עצמן מתמודדות באופן מלא עם הטיפול באדם הזקן, נטל שמקשה על המשפחה לתפקד- אז מתחיל המסע לחיפוש הפתרון הנכון והמתאים.
משפחת רוזן מאזור הצפון חפשה פתרון שכזה עבור הסבתא בת השמונים.
הגברת הקשישה צלולה לחלוטין- אך כמו רבים מבני גילה- הגוף בגד בה.
היא מרותקת לכסא גלגלים, זקוקה לעזרה בפעולות יומיומיות כגון רחצה, אכילה וניידות. לפי ההגדרה היבשה גברת רוזן סיעודית.

בחיפושם אחרי סידור הולם סיירו בני המשפחה במחלקות סיעודיות רבות וליבם נכמר למחשבה שאישה דעתנית וצלולה כגברת רוזן תבלה את שארית ימיה בחברת אנשים סיעודיים, מבולבלים, שלרוב אינם מודעים למתרחש סביבם.
המלצה מחברים שעברו התלבטות דומה הביאה אותם לדור טבעון, שם קיימת מחלקה שממש נתפרה למידתם- מחלקת סיעודיים צלולים. כאן מצאה עצמה גברת רוזן שווה בין שווים.
המחלקה מאוכלסת על ידי אנשים צלולים לחלוטין אך סיעודיים מבחינת התפקוד הפיזי.
סדר היום במחלקה שונה לחלוטין מזה של מחלקות סיעודיות- הדיירים זוכים לתכנית יומית מגוונת- החל מסקירת עיתונים יומית דרך עבודה עם צוות רב מקצועי של מרפאות בעיסוק, דיאטן, פיזיותרפיסט ועד להעשרה מגוונת במוזיקה וטיפול על ידי בעלי חיים.

עם כל הקושי הנפשי הכרוך במעבר לבית אבות מצד המשפחה והקשיש, משפחת רוזן בטוחים שפעלו בצורה הטובה ביותר עבור רווחתה של הסבתא.
הטיפול המסור, התזונה המאוזנת, חברת אנשים בגילה והחברות שנרקמה עם שותפתה לחדר, ייצבו את מצבה, שפרו את מצב הרוח שלה ואת תפקודה הכללי.