בית אבות בצפון

בית אבות בצפון...הבחירה של הדור הבא...


ההחלטה לבחור במסגרת מוסדית, בית אבות בצפון, כמענה לבעיות שמתעוררות או למילוי צרכים, עשויה להיות תוצאה של בדיקה יסודית ומעמיקה שעורך הקשיש לבדו, או בסיוע של בני משפחתו או של גורמים מקצועיים.

בתהליך קבלת ההחלטה נשקלות אפשרויות שונות בכללן האפשרות של בחירת בית אבות בצפון. לעיתים תכופות מזוהה זקנה עם בדידות וניתוק חברתי. הילדים, דור הביניים
סובלים מרגשות מעורבים, מחד הם ערים לקושי ממנו סובלים ההורים הן מהבחינה הבריאותית והן מהבחינה החברתית ומאידך, חווים את הקושי בהעברתם לבית אבות בצפון.

במצבים של הרגשת בדידות מעיקה, בריאות לקויה ורשת חברתית דלילה, עשויה המסגרת המוסדית של בית אבות בצפון להציע הזדמנויות חברתיות, תמיכה בריאותית והרחבת הפעילות. 

במבט קדימה ומתוך שיקולים הן בהיבט הרפואי והן בהיבט החברתי הבחירה בבית אבות בצפון כאופציה, הינה בחירה שקולה ונכונה, שכן  בית אבות בצפון מהווה בית מגורים חלופי לקשיש בו הוא יוכל ליהנות במסגרת חיים מותאמת לו, בבית אבות בצפון זוכה הקשיש להשגחה רפואית, לחברה ולהגנה,  שלא יקבל בביתו.

 

בית אבות בצפון... יותר מסתם בית אבות.
 


מעבר לכל מה שצוין לעיל, בית אבות בצפון מציע מגוון שירותים אשר תורמים ומשפיעים על שהותו של הקשיש ולשקט נפשי של בני המשפחה, שהיקר להם נמצא בידיים טובות ומקבל את כל היחס והטיפול המגיע לו ויותר כמו:
 
  • ניקיון ותחזוקה – בבית אבות בצפון הקשיש זוכה לשירותי ניקיון ותחזוקה של סביבת המגורים שלו
     
  • חדר אוכל – במסגרת השירותים אותם מספק בית אבות, הדיירים נהנים מארוחות מסודרות מגוונות ומתפריט עשיר ובריא אשר מותאם ומוקפד לבריאותו של הדייר.
     
  • פעילויות חברה ופנאי – בית אבות בצפון ואו דיור מוגן מספק ומאפשר לדייריו ליהנות ממגוון פעילויות חברה ופנאי  כגון: הרצאות, סדנאות, ערבי שירה, ארגון טיולים ועוד.
     
  • שירות רפואיבית אבות בחיפה מאויש בצוות רופאים ואחיות מקצועי ומנוסה אשר מספק טיפול רפואי 24 שעות ביממה.

אולי יעניין אתכם גם: דיור למבוגרים | דיור מוגן בחיפה | דיור לגיל הזהב