שאלות נפוצות
האם אני לא מבזבז את כספי הירושה?
הוצאה כספית נחשבת בזבוז כאשר אנו בתחושה שלא קבלנו תמורה לכספנו. היות ומוחזרים 70% מכספי הפיקדון, הרי שנצטרך לבדוק אם ההוצאה של כ- 30% הנה "בזבוז". מה המחיר שמוכנים היורשים לשלם עבור: "ראש שקט", תחושת ביטחון שמקנה צוות של מרפאה שזמין עבור ההורה 24 שעות ביממה, העובדה שאין צורך להעדר ממקום העבודה ימים שלמים עבור כל בדיקת- דם שההורה צריך לבצע בקופת- חולים וזקוק לליווי, צוות מקצועי ואמין שניתן להיוועץ בו, החשוב ביותר: ההרגשה שאבא ואימא נמצאים במקום טוב בזקנתם.
מה קורה אם אני הופך לסיעודי?
בכל מצב שדייר הופך לסיעודי נבדקות שתי אפשרויות: כל עוד ניתן לטפל בדייר הסיעודי בדירתו, הוא ומשפחתו, בסיוע הצוות, יוכלו לדאוג לספק את הטיפול הדרוש ובאמצעות השגחה מוגברת יוכל הדייר להמשיך ולקיים את חייו בדירתו שהיא סביבתו המוכרת. יש חשיבות רבה לדרך זו שמונעת טלטלות ושינויים בחיי הדייר במצבו השברירי. כאשר ברירה מועדפת זו אינה אפשרית, מצויות מחלקות סיעודיות באותו קומפלקס מגורים ולדייר מובטח מענה מיידי הן באופן זמני והן באופן קבוע. גם כאן, הסביבה מוכרת, הצוות המנהל והמטפל מוכר ומכיר את הדייר. הכרות מוקדמת זו תסייע הן לדייר והן לצוות ותקל את המעבר למחלקה סיעודית .
האם אני יכול לארח את הנכדים בדירה?
הדירה היא הטריטוריה האישית והפרטית של כל דייר ודייר, כמובן, במגבלות המקובלים הנורמטיביים של שכנות טובה המצופה מכל אזרח בשכונה בעיר. הדיירים שלנו מוזמנים לארח בדירתם את בני משפחותיהם על נכדיהם וניניהם (ובלבד שיבואו להכיר ולהתגאות בהם בפני הצוות ...!!!)
האם הילדים יכולים לבוא לבריכה?
כמובן שהילדים יכולים לבוא וליהנות בבריכה, כך בעצם תוכל כל המשפחה ליהנות יחד.
את העיקר שכחתם... מהי העלות החודשית לזוג, היא בת 60 והוא בן 70? (מאת: מרים בלונדר)
מחירי הדירות לא פורטו באתר מהסיבה הפשוטה, שלדירות אין מחיר אחיד. יש לנו דירות בגדלים שונים, מדגמים שונים ובמיקומים שונים. ישנן אפשרויות תשלום רבות ושונות, על מנת שכל אחד יוכל לבחור את אפשרות התשלום המתאימה לו ביותר. בעיקרון, המחיר מורכב משלושה מרכיבים: פיקדון ראשוני, שחיקת הפיקדון (במידה וישנה) ואחזקה חודשית. נשמח להזמינכם לפגישה אישית ללא כל התחייבות בה תוכלו לערוך סיור התרשמות מהמקום ובסופה תקבלו הצעת מחיר ספציפית לדירה שתבקשו. הצעת המחיר תכיל מספר אפשרויות תשלום לבחירתכם.
אילו בטחונות קיימים על החזר הפקדון (בניכו השחיקה) במקרה של פשיטת רגל של המקום ? (מאת: גלעד)
כבטוחה לכספי הפיקדון, אנחנו מאפשרים לדייר רישום הערת אזהרה בטאבו שכוללת שיעבוד כספי (זכות למשכנתא) בגובה יתרת הפיקדון. הינך מוזמן לבקר במקום, להתרשם ולקבל הבהרות ומידע נוסף, צוות דור טבעון 04-9039000
מהי מידת המעורבות של הדיירים בדיור מוגן?
הדיירים מעורבים בכל הנעשה בבית החל מועד דיירים, ועדת תרבות, העברת חוגים והרצאות, ועדת קבלת שבת וכמובן גם עיתון של הדיירים. הצוות והדיירם עובדים בשיתוף פעולה בשביל הדיירים ולרווחתם. כמו כן, דלתות הצוות תמיד פתוחות להערות, משובים ובקורת בונה.
איך לשכנע את הילדים?
אנו מאמינים כי לילדך חלק חשוב בקבלת ההחלטה לעבור לדיור מוגן. ילדים, בדרך כלל, רוצים את הוריהם "צעירים לנצח", פעילים, מועסקים, ערניים ו"בעניינים". אין כמו סביבת הדיור המוגן לספק את הגירויים והעניין בפעילויות חברתיות ותרבותיות. הילדים יפגשו בדיור המוגן בצוות מקצועי שישרה עליהם ביטחון, ימסור מידע ויהיה שותף בדאגה להוריהם. הגיל המבוגר של ההורים, מכתיב קשר שונה עם הילדים בפרט והמשפחה בכלל. לכן, כדאי שתיווצר חוויה משמעותית וטובה בקשר הזה. חוויה וקשר טוב יוכלו להתפתח כאשר העומס הטיפולי היומיומי מנוטרל ו"הראש" פנוי מדאגות קונקרטיות. או אז, הלב יכול להיפתח!!!
למה דווקא דור טבעון?
דור טבעון הינו קומפלקס מגורים יוקרתי למבוגרים שממוקם בנוף הקסום של טבעון, שיעניק לך יחס חם, אישי ואוהב ורמת שירות גבוהה בנוסף לדירות מפוארות ומאובזרות, בריכת שחיה מחוממת, מרכז ספא עם ג'קוזי, חדר כושר ואולם התעמלות, חדרי פעילות להרצאות, חוגים וסדנאות, אולם למופעים ולאירועים, ספריה, בית כנסת וחדר אוכל מפואר. בדור טבעון תמצא מערך רפואי מקיף ובראשו מנהל מומחה, ותיק ומנוסה בתחום הגריאטריה ולצידו, צוות רופאי בית ושירות אחיות קבועים וזמינים 24 שעות ביממה. בדור טבעון תיהנה מיחס אישי, משירות ברמה הגבוהה ביותר ומבית חם ואיכותי שאין כמוהו בישראל. דור טבעון הוא בית, שבשבילו שווה לעזוב את הבית.
למה כדאי לעבור לדיור מוגן?
דיור מוגן משלב את היתרונות של חיים בדירה פרטית, כלומר: המשך החיים העצמאים בסגנונו האישי של כל אחת ואחד; עם היתרונות של סביבת דיור מוכרת, דואגת, אכפתית ומאפשרת חיים חברתיים והשגחה לסוגיה , במידת הצורך. במילים אחרות, כל דייר מנהל את אורחות חייו באופן עצמאי, אבל, בהחלט יהיה מי שישים לב אליך, יתעניין באמת בשלומך, יבחין במצב הרוח שלך ויטה אוזן קשבת בכל עת ואף פעם לא תחוש שאתה לבד.
מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?
דיור מוגן מאפשר לדייר/ת לבחור ולנהל את סגנון החיים שלהם כראות עיניהם. לעומתו, בית אבות מיועד לדיירים שזקוקים ליותר ליווי וסיוע, מבוגרים שאינם עצמאים. המערכת בבית אבות מובנית ומתנהלת בצורה שמכתיבה לדייר את סדר היום שלו ומאפשרת פחות חופש בחירה והדייר אמור להתאים את עצמו למערכת.
מהי שיטת הפיקדון?
באמצעות שיטת הפיקדון, הדייר רוכש את הדירה למשך תקופת המגורים בה. בתקופת ההתקשרות נשחק הפיקדון בגובה של 3.5% בתוספת מע"מ לכל שנה, לתקופה של 10 שנים. בסיום תקופת ההתקשרות תוחזר יתרת הפיקדון לדייר או למי מטעמו.