שאלות נפוצות
למה דווקא דור כרמל?
דור כרמל הוא לא רק בית חם הוא דרך חיים לאנשים בריאים ועצמאים הרוצים להיות חלק מקהילה חמה ותומכת מבלי להתנתק מהסביבה ולהנות מחיי העיר התוססים. "דור כרמל" מעבר להיותו בית חם הוא מקום המעניק לדייריו את כל מה שהם זקוקים לו וקצת יותר.
מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?
דיור מוגן מאפשר לדייר/ת לבחור ולנהל את סגנון החיים שלהם כראות עיניהם. לעומתו, בית אבות מיועד לדיירים שזקוקים ליותר ליווי וסיוע, מבוגרים שאינם עצמאים. המערכת בבית אבות מובנית ומתנהלת בצורה שמכתיבה לדייר את סדר היום שלו ומאפשרת פחות חופש בחירה והדייר אמור להתאים את עצמו למערכת.
מהי מידת המעורבות של הדיירים בדיור מוגן?
הדיירים מעורבים בכל הנעשה בבית החל מועד דיירים, ועדת תרבות, העברת חוגים והרצאות, ועדת קבלת שבת וכמובן גם עיתון של הדיירים. הצוות והדיירם עובדים בשיתוף פעולה בשביל הדיירים ולרווחתם. כמו כן, דלתות הצוות תמיד פתוחות להערות, משובים ובקורת בונה.
מהי שיטת הפיקדון?
באמצעות שיטת הפיקדון, הדייר רוכש את הדירה למשך תקופת המגורים בה. בתקופת ההתקשרות נשחק הפיקדון בגובה של 3.5% + מע"מ לכל שנה, למשך 10 שנים . בסיום תקופת ההתקשרות תוחזר יתרת הפיקדון לדייר או למי מטעמו.
אייך לשכנע את הילדים?
אנו מאמינים כי לילדך חלק חשוב בקבלת ההחלטה לעבור לדיור מוגן. ילדים, בדרך כלל, רוצים את הוריהם "צעירים לנצח", פעילים, מועסקים, ערניים ו"בעניינים". אין כמו סביבת הדיור המוגן לספק את הגירויים והעניין בפעילויות חברתיות ותרבותיות. הילדים יפגשו בדיור המוגן בצוות מקצועי שישרה עליהם ביטחון, ימסור מידע ויהיה שותף בדאגה להוריהם. הגיל המבוגר של ההורים, מכתיב קשר שונה עם הילדים בפרט והמשפחה בכלל. לכן, כדאי שתיווצר חוויה משמעותית וטובה בקשר הזה. חוויה וקשר טוב יוכלו להתפתח כאשר העומס הטיפולי היומיומי מנוטרל ו"הראש" פנוי מדאגות קונקרטיות. או אז, הלב יכול להיפתח!!!
האם אני לא מבזבז את כספי הירושה?
הוצאה כספית נחשבת בזבוז כאשר אנו בתחושה שלא קבלנו תמורה לכספנו. היות ומוחזרים 65% מכספי הפיקדון, הרי שנצטרך לבדוק אם ההוצאה של כ- 35% הנה "בזבוז". מה המחיר שמוכנים היורשים לשלם עבור: "ראש שקט", תחושת ביטחון שמקנה צוות של מרפאה שזמין עבור ההורה 24 שעות ביממה, העובדה שאין צורך להעדר ממקום העבודה ימים שלמים עבור כל בדיקת- דם שההורה צריך לבצע בקופת- חולים וזקוק לליווי, צוות מקצועי ואמין שניתן להיוועץ בו, החשוב ביותר: ההרגשה שאבא ואימא נמצאים במקום טוב בזקנתם.
מה קורה אם אני הופך לסיעודי?
בכל מצב שדייר הופך לסיעודי נבדקות שתי אפשרויות: כל עוד ניתן לטפל בדייר הסיעודי בדירתו, הוא ומשפחתו, בסיוע הצוות, יוכלו לדאוג לספק את הטיפול הדרוש ובאמצעות השגחה מוגברת יוכל הדייר להמשיך ולקיים את חייו בדירתו שהיא סביבתו המוכרת. יש חשיבות רבה לדרך זו שמונעת טלטלות ושינויים בחיי הדייר במצבו השברירי. כאשר ברירה מועדפת זו אינה אפשרית, מצויות מחלקות סיעודיות ומחלקה לתשושי נפש בבית הסיעודי שלנו הנמצא בצמוד למתחם הדיור המוגן . לדייר מובטח מענה מיידי הן באופן זמני והן באופן קבוע. גם כאן, הסביבה מוכרת, הצוות המנהל והמטפל מוכר ומכיר את הדייר. הכרות מוקדמת זו תסייע הן לדייר והן לצוות ותקל את המעבר למחלקה סיעודית.
האם אני יכול לארח את הנכדים בדירה?
הדירה היא הטריטוריה האישית והפרטית של כל דייר ודייר, כמובן, במגבלות המקובלים הנורמטיביים של שכנות טובה המצופה מכל אזרח בשכונה בעיר. הדיירים שלנו מוזמנים לארח בדירתם את בני משפחותיהם על נכדיהם וניניהם (ובלבד שיבואו להכיר ולהתגאות בהם בפני הצוות..!!!)
האם הילדים יכולים לבוא לבריכה?
כמובן שהילדים יכולים לבוא וליהנות בבריכה. כחלק מהביקור יכולים הדיירים, בשעות הפעילות של הבריכה ויחד עם יקיריהם, ליהנות משירותי הבריכה.
איזה מענה רפואי יש ב-דור כרמל?
ב-דור כרמל ישנה השגחה רפואית (רופא ואחות) 24 שעות ביממה.
מהם השירותים הנוספים הניתנים בבית ללא תשלום נוסף?
קפה ועוגיות בלובי בשעות אחה"צ, בריכת שחיה מקורה+ג'קוזי, חדר כושר פרטי, פעילויות ספורט ובריאות ייחודיות, הסעות למרכז זיו בשעות הבוקר, שרותי בנק פעם בשבוע, חוגים , הרצאות ואירועים.
מהם השירותים הנוספים הניתנים בתשלום?
טיולים ואירועים חיצוניים, מספרה , פדיקור /מניקור, קוסמטיקה+מסג', הבאת תרופות, שרות מטפלות, שירותי כביסה וגיהוץ, יציאה מרוכזת להצגות וקונצרטים בליווי הסעה הלוך וחזור.
כיצד דור כרמל נותנת מענה לדייר הזקוק מיידי לטיפול צמוד 24 שעות ביממה- לתקופה קצרה?
ב-דור כרמל ישנה מחלקת החלמה שבה ניתן לאשפז את הדייר לתקופת שהייה זמנית.