בתי אבות לתשושי נפש


גיל הזקנה הינו הגיל בו אנו מרגישים כי הגוף בוגד בנו ומביא עמו מחלות ומגבלות שונות האופייניות לגיל הזקנה, כאשר אחת התופעות השכיחות בגיל הזה הינה תשישות נפש, מצב בו חלה ירידה הדרגתית בתחום התפקודי של המוח (ירידה ביכולת הקוגניטיבית) אשר באה לידי ביטוי באובדן הזיכרון, איבוד קשר עם הסביבה, דיכאון, חוסר שינה, אי שליטה על הסוגרים ועוד, דבר היוצר תלות בסביבה מקורביו.

אלו המוגדרים כסובלים מתשישות נפש הינם בעלי צרכים מיוחדים הזקוקים להשגחה ושמירה קפדנית ויומיומית וזאת בשל אובדן ההתמצאות שלהם הן במרחב והן בזמן דבר אשר עלול להוביל אותם לסיטואציה מסוכנת ומסכנת חיים.
בנוסף ישנם חולים תשושי נפש אשר נוטלים תרופות באופן קבוע ובשל אובדן הזיכרון שוכחים ליטול את התרופה ולכן החשיבות של השגחה וסיוע הם הכרחיים וקריטיים.

כמו כן, אלו הסובלים מתשישות נפש זקוקים לעזרה וסיוע בביצוע המטלות והמשימות היומיומיות כגון רחצה, האכלה, החלפת בגדים ועוד.
 

בתי אבות לתשושי נפש... הפתרון האידיאלי והנכון


מאחר ומדובר באנשים מבוגרים הסובלים ממחלה אשר מתדרדרת עם השנים  ושאי השגחה ושמירה קפדנית על הקשיש עלולה להוביל למקרים ולמצבים המסכנים את חייו.

על כן , יש להחליט ולפעול באופן שקול ביותר בדרך לבחירה של הטיפול והמקום הנכון בעבור הקשיש תוך שימת דגש לרמת מצבו הרפואי, מצבו הכלכלי וכמו כן יש לאמוד על היכולות של בני המשפחה לטיפול אינטנסיבי ותובעני בקשיש אשר באים לידי ביטוי הן מבחינה רגשית והן מבחינה מעשית.

בתי אבות לתשושי נפש הינם אחד האפשרויות העומדות בפני בני המשפחה אשר יקיריהם סובל מתשישות נפש.
בתי אבות לתשושי נפש ערוכים ומספקים פתרונות העונים על צרכיהם ודרישותיהם של הקשישים אשר באים לידי ביטוי בשמירה והשגחה 24/7, במעקב רפואי מתמיד וקפדני ומתן טיפולים ותרופות מתאימות. בנוסף בתי אבות לתשושי נפש מספקים עזרה בביצוע הפעולות היומיומיות ואף מאפשרים לקשיש ליהנות מפעילויות משלימות ומגוונות  הכוללות בין היתר: טיפולים תרפים נפשיים כגון: ריפוי בעיסוק, ריפוי בעזרת בעלי חיים, אמנות מוסיקה. וכלה בפעילויות חברתיות מגוונות.
כמו כן בתי אבות לתשושי נפש מספקים אף שירותים וטיפולים סיעודיים לאותם קשישים הזקוקים להם.

אפשרות נוספת היא להעביר את הקשיש לדיור מוגן שם הוא זוכה לרמת חיים ואיכות חיים שונה מזו הקיימת בבתי אבות לתשושי נפש. מרכזי הדיור המוגן מספקים לדייר סביבה וחווית מגורים שונה ואחרת הן מבחינת הדירות עצמן, היקף השירותים הניתנים בדיור מוגן והן מבחינת האווירה החמימה והמשפחתית השוררת במקום.

דור כרמל > דיור מוגן בחיפה | מחלקה סיעודית