בית אבות בחיפה

"וזה הרגע הינה באה השעה..."קבלת החלטה בנושא עזיבת הבית ומעבר לבית אבות בחיפה הינה, ברוב המקרים, קשה ומורכבת. לעיתים, מצבו התפקודי והרפואי של הקשיש אינו מאפשר המשך טיפול בבית ועולה הצורך במעבר למוסד, לבית אבות בחיפה. בחירת בית אבות בחיפה נופלת, ברובה, על הילדים והם אלה אשר יבחרו את המוסד בו ישהה ההורה.
מצבים אלה הינם משבריים, הן עבור הקשיש והן עבור בני המשפחה, ומתחילות לעלות ולצוף שאלות ותהיות כמו:
מה עושים עכשיו? לאיזה בית אבות בחיפה אפשר להעביר את ההורה? איך נממן את השהות במסגרת מחוץ לבית?

סוג המוסד, בית אבות בחיפה, תלוי במצבו של הקשיש, כפי שהוגדר על ידי רופא מומחה בגריאטריה.על פי מצבו הרפואי של הקשיש ורמת תפקודו: תשוש, סיעודי, תשוש נפש, סיעודי מורכב, שיקום רפואי.

טרם התחלת החיפוש אחר בית אבות סיעודי בחיפה ואו דיור מוגן בו ישהה הקשיש, כדאי להבין את הגדרות הרופא הגריאטר אשר נדרשות ע"י משרד הבריאות או משרד הרווחה המפקחים על בית אבות בחיפה.
 • תשוש - קשיש שבריאותו ירודה ומונעת ממנו לבצע פעולות יומיומיות כגון: יציאה מהבית, לבישה, אכילה או כל פעולה אחרת והוא נזקק לעזרה לעיתים קרובות. הכוונה היא לקשיש תשוש גוף. 
 • סיעודי - קשיש הזקוק לעזרה מלאה ברוב הפעולות היומיומיות או בכולן. לרוב מתייחסת ההגדרה לאדם ישוב על כסא גלגלים שאינו יכול להתנייד בכוחות עצמו או/ו אינו שולט על הסוגרים.
 • סיעודי מורכב - אדם הזקוק, בנוסף לעזרה בפעולות יומיומיות בסיסיות, גם לטיפול רפואי קבוע ו/או התערבות רפואית קבועה כמו: פצעי לחץ בדרגה גבוהה או הזנה באמצעות זונדה.
  קשיש סיעודי מורכב יהיה באחריות טיפול קופות החולים והן יאתרו לו בית אבות חיפה המתאים למצבו הבריאותי.
 • תשוש נפש - קשיש הסובל מירידה משמעותית וקבועה בתפקודי המוח : ירידה קוגנטיבית, אלצהיימר, דמנציה, המתבטאת בירידה בזיכרון, בהתמצאות, בשיפוט וכדומה, במידה כזו שהוא זקוק לעזרה מלאה בפעילויות היומיום והשגחה על בטיחותו בכל שעות היממה

  חשוב להדגיש כי איתור בית אבות חיפה הוא בהתאם להגדרתו של הקשיש.
  יש להצטייד מראש בסיכום מידע רפואי עדכני בו יפורטו מצבו והגדרתו של הקשיש וכן לברר עלויות ומימון. 

  אולי יעניין אתכם גם: מוסדות סיעודיים | בתי אבות יוקרתיים | בית אבות בצפון