מחלקה סיעודית

מיהו קשיש סיעודי ?


לפני שנדון בסוגיות העומדות בפני הקשיש הסיעודי, נביא בפניכם את ההגדרה של "מיהו סיעודי"? סיעודי הוא כל אדם אשר עבר מבחני יכולת ותלות מטעם המוסד לביטוח לאומי אשר הוא זה  בוחן את יכולתו ומסוגלותו  של האדם ו/או הקשיש להתמודד בביצוע הפעולות השגרתיות והיומיומית כגון, אכילה, רחצה, עשיית צרכים, הליכה קימה ועוד. 
כל אדם הזקוק לעזרה ולסיוע בזמן ביצוע הפעולות הנ"ל  נחשב לסיעודי אשר הטיפול באדם המוגדר סיעודי מתאפשר במספר דרכים מקובלות.

ראה גם : מוסדות סיעודים
  • טיפול ע"י עובד זר - הדרך האחת הינה ע"י העסקת עובד זר ו/או ע"י מטפל סיעודי אשר מטפלים ומלווים את האדם הסיעודי בביתו.
  • בית אבות סיעודי - הדרך השנייה הינה העברתו של האדם להתגורר באחד מבתי האבות הסיעודיים בו הוא זוכה לטיפול סיעודי ולליווי אישי הן מהפן הבריאותי והן מהפן החברתי והנפשי.
  • מחלקה סיעודית במרכזי דיור מוגן - דיור מוגן הינה הדרך השלישית העומדת בפני האדם הסיעודי ובני משפחתו. על אף שידוע כי בתי הדיור המוגן מיועדים ומספקים את חווית הדיור במסגרתם לרב לאוכלוסייה המבוגרת, אשר פועלת ומתנהלת באופן עצמאי וללא כל תמיכה וסיוע, אולם עם השנים הלכו ונוספו מחלקות שונות במסגרת דיור מוגן אשר אחת מהן היא מחלקה הסיעודית וזאת בשל הצורך לאפשר לדייר להמשיך להתגורר ולהתנהל במסגרת הדיור מוגן על אף שחלה התדרדרות במצבו הרפואי והגופני והוא מוגדר כסיעוד. 
 

אילו שירותים ניתנים במסגרת מחלקה סיעודית במרכזי הדיור המוגן ?


המחלקה סיעודית במרכזי דיור מוגן בחיפה מספקת לדייר תמיכה וביטחון ומעבר לכך זוכה הדייר אף לקבלת טיפול ומענה הולם וראוי לצרכיו הן מהבחינה הרפואית, הפיזית, הנפשית ואף החברתית הכוללות בין היתר: ליווי צמוד ע"י אחות סיעודית, תפריט מזין, פעילויות פנאי וחברה, אספקת תרופות, ועוד.

בנוסף, במרבית מהמחלקות הסיעודיות ניתן ליהנות מהיצע רחב של שירותים ופעילויות התורמות ומשפיעות על השהות במקום כגון: לובי, חדר כושר, בריכת שחייה, סדנאות וחוגים, טילים מאורגנים, טיפולי ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, מכבסה ועוד.
 
מחלקה סיעודית בדור כרמל...רמה אחת מעל כולם !!