מחלקת החלמה

מהי מחלקת החלמה ולמי היא מיועדת ?


מחלקת החלמה הינה מחלקה בפני עצמה אשר מצויה באחד המסגרות והמרכזים לאנשי האוכלוסייה המבוגרת ומיועדת לאותם אנשים אשר השתחררו מבית החולים כתוצאה מאושפזים עקב מחלה כלשהי, תאונה ו/או ניתוח והם בעלי מוגבלות באופן התפקודי.

ישנם מקרים לא מעטים בהם בתי החולים הציבוריים  מתנהלים ופועלים מתוך שיקול דעת כלכלי וכתוצאה מכך מביאה לידי שחרורם של החולים טרם זמנם , הזמן בו הם הספיקו להחלים הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית והם שבים לביתם כשאינם מתפקדים באופן מלא ובצורה עצמאית.
על כן, מחלקת החלמה מאפשרת לחולה את החזרה לשגרה ולתפקוד מלא ועצמאי תוך השגחה ופיקוח רפואי, על ידי צוות רפואי מיומן ומקצועי, חיזוק הגוף באמצעות טיפולי פיזיותרפיה הניתנים ע"י מדריכים בעלי הסמכה מקצועית, תפריט בריא ומאוזן, טיפול על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאלית אשר מטפים בחולה ומגישים לו עזרה מבחינה נפשית ובנוסף השוהים במחלקה נהנים מפעילויות חברה 

 

האם השהות במחלקת החלמה מתאפשרת לכלל האוכלוסייה ?


התשובה היא חד משמעית כן !! כל אזרח בו אם הוא צעיר או מבוגר אשר זקוק לתקופת החלמה רשאי להיכנס לאחת ממחלקות ההחלמה ולזכות בטיפול מסור, מקצועי ויעיל.
 

האם ישנו סיוע או מימון כלשהו לבוחרים לשהות במחלקת החלמה ?


כן. כל אזרח בעל ביטוח קופת חולים זכאי ליהנות מחמישה ימים במחלקת החלמה, אשר השהות בעבור חמשת הימים ממומנת על ידי המדינה. ישנם מקרים בהם החולה זקוק לתקופה ממושכת וארוכה של החלמה מעבר לחמישה, אשר בעבורם יאלץ לשלם באופן פרטי.

ראה גם : מחלקה סיעודית | בית אבות סיעודי