​דיור מוגן סיעודי

דיור מוגן סיעודי...כל היתרונות שבדבר


כיצד נטפל בהורה שמוגדר סיעודי ? זאת שאלה שמציפה רבים מהאנשים אשר אחד מההורים הוגדר כסיעודי.
אנו כילדים להורים מבוגרים בכלל ולהורים סיעודיים בפרט מרגישים מחויבות עזה להעניק להורה שלנו את ההגנה והביטחון לו הוא זקוק הן מהבחינה הרפואית והן מהבחינה הנפשית והרגשית.

מרביתם של הילדים להורים מבוגרים המוגדרים כסיעודיים, הינם בעלי משפחה, עובדים למחייתם וכתוצאה מהאילוצים הנ"ל נמנע מהם היכולת והאפשרות לשהות בקרבתו של ההורה ולסעוד אותו במהלך היממה.

על כן, עומדות בפניהם שלושה אפשרויות אשר כל אחת בדרכה שלה מאפשרת סיוע והגנה על ההורה : 
  • אפשרות ראשונה, היא לדאוג להורה או לקשיש למטפל זר  אשר ישהה בדירתו ויספק עבורו את הצרכים הבסיסיים להם הוא נחוץ.
  • אפשרות שנייה היא העברתו של ההורה לאחד מבתי האבות, בו הוא זוכה לשמירה קפדנית וליווי סיעודי צמוד  ועוד.
  • האפשרות השלישית העומדת בפניהם ומזמנת להם את היכולת לספק להורה רמת חיים באיכות גבוהה היא בהעברתו של ההורה לדיור מוגן סיעודי באחד ממרכזי הדיור מוגן בהם קיימת מחלקה סיעודית.

בדיור מוגן סיעודי, מעבר לטיפול הרפואי המסור ע"י מיטב הרופאים והאחיות, זוכה הקשיש ליהנות משירותים נוספים כגון שירותי רפואה משלימה, אחזקה וניקיון, שירותי כביסה, 3 ארוחות ביום בעלות  תפריט בריא ומאוזן ועוד מגוון רחב של שירותים נוספים.
כמו כן במוסד סיעודי דואגים לספק את צרכיו של הקשיש אף מהבחינה החברתית והווייתית ועל כן הם דואגים לקיים מספר פעילויות אשר תורמות רבות על ההרגשה ועל האווירה במקום.

מעבר לכל מה שהוזכר לעיל , דיור מוגן סיעודי בחיפה מאפשר לקשיש ליהנות ממתמחים רבים הקיימים בסביבת דיור מוגן סיעודי, לדוגמת קפיטריה, ספריה, מספרה, חדר ספא וחדר כושר, בריכת שחיה וכדומה.

 
"דור כרמל" – מרכז דיור מוגן סיעודי...כי על איכות, אמינות ומקצועיות לא מתפשרים !!