בית דיור מוגן...להרגיש כמו בבית !!כולנו יודעים וסבורים שהמקום הבטוח, והנעים מכל המשתמע מכך הוא ללא ספק הבית, על כן, רבים הם מאנשי האוכלוסייה המבוגרת עומדים בשלב זה של חייהם בצומת דרכים בכל הקשור במציאה ובמעבר לאחד המסגרות המתאימות לפלחי האוכלוסייה הנ"ל, בין בית אבות לבין בתי דיור מוגן.
חשוב שהבחירה של המסגרת המתאימה תעשה באופן קפדני ומחושב תוך התייחסות והבחנה של כל הצרכים ועמידה בדרישות של הקשיש ושל משפחתו הקרובה הן מבחינת מצבו הרפואי של הקשיש, התייחסות למיקום גאוגרפי של המרכז, השירותים הניתנים בו וכן יש צורך לאמוד על התקציב העומד לרשות המשפחה ועוד.

המעבר של דירה באופן כללי והמעבר לדיור מוגן בפרט נתפס בעיני המבוגר כמעבר חד ובעל משמעות רבה, אשר מלווים בחששות בהתלבטויות ובספקות רבות.
יש אנשים אשר הפרידה והמעבר לבית דיור מוגן נתפסים בעיניהם כהרפתקה, אשר רואים בה את הצדים החיוביים של הדבר, מאידך ישנם אנשים אשר המעבר והפרידה מלווים ברגשות רבים הבאים לידי ביטוי בחרדה מרובה, כעס , עצבות, בלבול ועוד.

שלב הפרידה של המבוגר, בו הוא עוזב את הסביבה המוכרת והידועה לו וההליכה אל הלא נודע אל בית דיור למבוגרים הוא שלב הגורם למבוגר לאי שקט ולשאלות רבות המציפות אותו כגון: האם אורח וסגנון החיים אליו הורגלתי לא יפגע? האם המעבר לדיור מוגן יאפשר לי להמשיך לארח את הקרובים אלי? שאלה נוספת המעלה קושי גדול היא בכל הקשור לריהוט ולחפצים שנמצאים ברשותו של המבוגר, בו הוא שואל את עצמו,  אילו מהרהיטים והחפצים אוכל  לקחת איתי לבית דיור מוגן? האם המקום יהיה מרווח דיו על מנת להכיל את החפצים והדברים בעלי ערך סנטימנטלי? ושאלת השאלות, האם ההחלטה שעשיתי היא החלטה נכונה ונבונה?

תהליך קבלת ההחלטה לגבי המעבר לבתי דיור מוגן או לכל בית דיור לגיל הזהב עלול להמשך תקופה ארוכה, אשר גורמים רבים משפיעים ואחראים על קבלת ההחלטה כגון: גיל המבוגר, מצבו הבריאותי, הקשר שלו עם סביבת המגורים ושל הסובבים אותו, אולם גם השאלה, האם יש בידו את האמנה והיכולת לפתח וליצור קשרים חברתיים חדשים בגילו המופלג? הינה שאלה שמשפיע רבות על קבלת ההחלטה.

תחשוב חיובי, יהיה חיובי !!

אם המבוגר יהיה חשוף לכל היתרונות ולצדדים החיוביים שנוגעים למעבר, אין כל ספק שקבלת ההחלטה תהיה קלה ופשוטה יותר, על כן, על הסובבים אותו לחזק אותו ולהציג בפניו את השינויים והחידושים לקראתם הוא הולך, אשר יתרמו רבות להרגשותיו וישפרו את תחושתו השלילית.

 

הגעת לגיל הזהב? דיור מוגן של דור כרמל הוא המקום עבורך


בית דיור מוגן בחיפה של "דור כרמל" מציע סדנא בת 4 מפגשים ללא כל עלות !! לכל אלו העומדים בפני קבלת החלטה בדבר המעבר לבתי דיור מוגן אשר תעניק להם כלים אשר יסייעו בידם על ההחלטה ועל ההתלבטויות הכרוכות בדבר המעבר לבית דיור מוגן.אולי יעניין אתכם גם: דיור מוגן בצפון | מחירי דיור מוגן | בתי דיור מוגן